• Hviezdoslavov Kubín

     • Ó, mojej matky reč je krásota,

      je milota, je rozkoš, láska svätá...

      V piatok 27. januára  sme si uctili autora týchto krásnych veršov – P .O. Hviezdoslava. Na jeho počesť zaznievali v školskom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín krásne poetické a prozaické texty, ktoré zvýraznili krásu našej ľúbozvučnej slovenčiny.

      Najlepší recitátori triednych kôl sa predstavili so svojimi súťažnými textami v kategórii 5. až 6. ročník a v v kategórii 7. až  9. ročník. Malí i veľkí recitátori boli výborne pripravení a zarecitovali, ako len najlepšie vedeli. Víťazi v jednotlivých kategóriách budú školu reprezentovať v obvodnom kole v Trenčíne.

      A ktorých najlepších recitátorov vybrala porota?

      Poradie: 

      Kategória 5. - 6. ročník

      Poézia – 1. miesto: Timotej Trokan /6.A/

      Próza – 1. miesto: Anton Jozef Krajči /6.A/

                   2. miesto: Marek Mahrík /5.A/

      Kategória 7. – 9. ročník

      Poézia: 1. miesto: Vladislav Galko /9.A/

      Próza: 1. miesto: Jakub Jančo /7.A/

                  2. miesto: Petra Koníčková /8.A/

                  3. miesto: Lucia Ďuríková /8.B/.

      Víťazom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom recitovaní.

     • Ypsilon – slovina je hra,

     • je celoslovenská  súťaž pre žiakov základných škôl v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a spopularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra.

      11 žiaci 1. a 2. stupňa KSŠ riešili súťažné interaktívne testy, kde si  rozvíjali svoju originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie a zároveň sa zabavili pri riešení zábavných a hravých úloh. Ďakujeme rodičovskej rade za finančný príspevok na štartovné pre súťažiacich.

       Testy do  95 %  úspešnosti vypracovali  7 žiaci. A kto sa umiestnil na popredných miestach?

      Najlepší jednotlivci:  Peter Pastorek /1.A/, Katarína Máliková /4.A/, Lukáš Martiška /3.A/, Matej Pružinec /6.A/, Filip Haliak /5.A/, Lukáš Habánek /2.A/, Natália Mellenová /8.A/. Všetci súťažiaci dostali diplomy a malé darčeky. Gratulujeme.

     • ĎAKUJEME

     • všetkým, ktorí sa v decembri zapojili do zbierky obuvi, školských pomôcok a kozmetiky pre deti z detského domova v Trenčíne. Vyzbierali sme okolo 150 párov detskej obuvi, niekoľko školských tašiek a veľa rôznych kozmetických prípravkov. Odvoz vecí zabezpečila p.  Koníčková a p. Hasidlová. Veríme, že sme deťom urobili radosť.

     • Krásne a požehnané vianočné sviatky

     • Milí priatelia!

      Radostná zvesť o narodení Ježiša Krista nech prenikne naše srdcia, životy, rodiny... Nech našu každodennosť premieňa svojou blízkosťou Boh, ktorý sa stal jedným z nás. Aby sme vianočné sviatky a nový rok 2023 dokázali prežívať z lásky a pre lásku.

      Zo srdca vyprosuje Spoločenstvo Katolíckej spojenej školy v Nemšovej.

     • Organizácia vyučovania

     • 21.12. 2022 bude skrátené vyučovanie:

      1. hodina 8.00 - 8.35

      2. hodina 8.40 – 9.15

      3. hodina 9.30 – 10.05

      4. hodina 10.10 – 10.45

      5. hodina 10.55 – 11.30

      6. hodina 11.35 – 12.10

      22.12. 2022 udeľuje vedenie školy riaditeľské voľno, v tento deň sa nevyučuje.

      Od 23.12.2022 do 8.1. 2023 začínajú vianočné prázdniny, nástup do školy je 9.1.2023 (v pondelok).

      S pozdravom: vedenie školy.

     • Spája nás nádej a láska....

     • Kto prišiel na Vianočné tradície do našej školy, mohol zažiť práve takúto atmosféru. Program tradícií bol pestrý, začal vystúpením žiakov: spev, tanec, hra na flautu a keyboard, recitácia... Nasledovalo vyhodnotenie výtvarnej súťaže a počas celého popoludnia aj ukážky tradičných umení: pečenie oplátok, pletenie prútených košíkov, výroba sviečok s vosku. Triedy sa zmenili na miesto spoločného posedenia s rodičmi či bývalými žiakmi a pre návštevníkov bola pripravená aj kapustnica. Deti si pripravili rôzne výrobky na predaj: niečo milé pre potešenie, niečo chutné do bruška, niečo pekné na stromček či na ozdobenie sviatočného stola. Poďakovanie patrí všetkým, ktorí prispeli k zorganizovaniu tohtoročných Vianočných tradícií.

     • Škola Bontónu

     • Kultúrno - umelecká spoločnosť  Bojník z Bojníc pripravila zaujímavé predstavenie o tom, ako sa máme správať v spoločnosti, ako pozdraviť, ako podať ruku, prísť do reštaurácie, odložiť príbor na tanier tak, aby čašník vedel, či nám chutilo, či nechutilo, ako uviazať kravatu a iné užitočné veci. Herci mali oblečené dobové kostýmy a predstavenie bolo nielen poučné a zaujímavé, ale aj vtipné. Hlavné postavy si v ňom zahrali aj naši žiaci. 

     • Mikuláš v škole

     • Sv. Mikuláš bol kresťanský biskup. Rodičia mu zomreli, keď bol ešte mladým mužom. Po sebe však zanechali taký majetok, že Mikuláš sa nemusel báť o svoje živobytie. On sa však rozhodol všetko venovať chudobným. Vďaka svojmu bohatstvu zachránil mnoho odsúdených kresťanov, ktorých vykúpil, na svoje náklady dal postaviť aj nemocnicu. Zachránil rodinu, ktorej otec prišiel o všetky peniaze. Potajomky zobral mešec zlata a v noci pod rúškom tmy ho dal mužovi do okna ako veno pre jeho dcéry. Tak sa pravdepodobne začala tradícia obdarovávania na sv. Mikuláša.

     • Pomoc pre detský domov

     • V týždni od 5.12. do 9.12. sa uskutoční zber vecí pre deti z DD. Deti by najviac potrebovali:

      OBUV: topánky, tenisky, papuče, šľapky - aj nosené, ale zachovalé, KOZMETIKU: sprcháče, šampóny, kefky, vatové tyčinky... , ŠKOLSKÉ POTREBY: perá, pravítka, ceruzky, peračníky...

      Veci môžete priniesť pred vyučovaním alebo cez veľkú prestávku na chodbu pri riaditeľni.

    • Deň boja proti AIDS
     • Deň boja proti AIDS

     • Organizácia Spojených národov v roku 1988 vyhlásila prvý decembrový deň za medzinárodný deň boja proti chorobe s názvom AIDS. Symbolom sa stala červená stužka. Svoju spolupatričnosť s ľudmi chorými na AIDS vyjadrili aj naši žiaci a prišli v červenej farbe.

     • Spojme sa a pomôžme

     • - je názov charitatívnej akcie našich zamestnancov pre rodinu, ktorá potrebuje pomoc. Od konca septembra sa každú stredu v škole predávajú rôzne dobroty za symbolické 1€. Ďakujeme všetkým, ktorí sa doteraz zapojili. Dnes nás hostili pani učiteľky z MŠ.

    • Geografická olympiáda
     • Geografická olympiáda

     • Minulý týždeň sa uskutočnilo online školské kolo olympiády z GEG. Súťaž tradične organizuje IUVENTA. Z našej školy sa do súťaže zapojilo 14 žiakov v 3 kategóriách a všetci sa stali úspešnými riešiteľmi. Do oresného kola postupujú: Timotej Haliak a Kristián Králik (5.A), Matej Pružinec a Matúš Strnad (6.A), Ela Pružincová (8.B) a Jakub Forgáč (9.A). 

      Ďakujeme za reprezentáciu školy a želáme veľa úspechov v okresnom kole.

     • Olympiáda v anglickom jazyku

     • Každoročne vyučujúce ANJ organizujú školské kolo Olympoády v anglickom jazyku. V tomto školskom roku súťažilo 15 žiakov. A tu sú víťazi:

      Kategória 5.- 7.ročník:                                                                

      1.miesto: Anton Jozef Krajči 6.A                                                   

      2.miesto: Patrik Ďurech 6.A                                                          

      3.miesto: Matej Pružinec 6.A      

      Kategória 8.- 9.ročník    

      1.miesto: Júlia Begáňová 9.A

      2.miesto: Charlotte Zemanovičová 9.A  

      3. miesto: Katarína Paulína Haliaková 8.A                                             

      Tonko a Julka nás budú reprezentovať v okresnom kole.

     • Katarínska diskotéka

     • Každý, kto dnes prišiel sa mohol zabaviť do sýtosti.... Pre deti boli pripravené rôzne aktivity: spoločné ukazovacie tance, fotostena, kreslenie so zaviazanými očami, balónový tanec, cesta cez prekážky...Najväčší úspech u malých, ale aj starších žiakov mal stoličkový tanec. Nechýbalo ani občerstvenie a sladké odmeny pre víťazov súťaží. Výbornú hudbu pre nás namixovali DJ Kubo a DJ Luky. A čo je úžasné, do prípravy a realizácie všetkých aktivít sa zapojili naši druhostupniari. Vďaka, urobili ste to na 1*.

    • PŠQWORKY
     • PŠQWORKY

     • Pred týždňom sme na našom facebooku informovali, že sa 16 žiakov našej školy zúčastnilo okresného kola súťaže Pišqworky a do krajského kola postúpilo družstvo dievčat z 9.A. Dnes sa v Žiline uskutočnilo krajské kolo. Dievčatá - Ema, Júlia a Romana sa popasovali s náročnými súpermi a vybojovali si krásne štvrté miesto spomedzi desiatich súťažných tímov. K úspechu blahoželáme a ďakujeme im za skvelú reprezentáciu školy.

     • Drogy nie sú riešenie

     • „Osloboď, nás Pane, od pýchy a domýšľavého presvedčenia, že si poradíme bez Teba.“

      Kto pozná život narkomana lepšie ako bývalý narkoman? O živote s drogami a o možnosti zlepšiť svoj život   v komunitnom centre Cenacolo z Kráľovej pri Senci nám porozprávali Damián a Juraj. Ich svedectvá boli úprimné, nový zmysel života našli v pomoci iným. A čo je podľa nich v živote dôležité? Pokora, vzťahy, modlitba...

      Na ich webovej stránke nájdete ďalšie informácie o živote v komunite, jej vzniku a aj pamätník skúseností so svedectvami rodín, rodičov, dievčat.

 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje